niedziela, 24 listopada 2013

Lidl na święta 2013

O tym, że Lidl postanowił zawojować polski rynek winiarski wiemy od dawna. Ich oferta co jakiś czas zmienia się, wprowadzane są zupełnie nowe etykiety. Od jakiegoś czasu, skupiają się głównie na poszerzaniu oferty francuskiej. 
 Tym razem, postanowiono zaprezentować nam zupełnie nowe etykiety i zareklamować je pod szyldem "Święta o smaku wyborowych win". Kolekcja ta, dostępna jest we wszystkich sklepach tej sieci od 18 listopada. My blogerzy, mieliśmy możliwość zapoznać się z nią w ostatni poniedziałek, ponieważ w Restauracji Tamka 43 w Warszawie została zorganizowana kolejna z cyklu degustacja dla blogerów. Do artykułu dotyczącego poprzedniej degustacji (w domu towarowym vitkAc) odsyłam TU.

 Od chwili, gdy w Lidlu pojawiła się rozbudowana oferta win francuskich, przestaliśmy mówić wyłącznie na temat tanich win pochodzących z tego popularnego dyskontu. N półkach sklepowych, zaczęły bowiem pojawiać się wina, których cena nie oscyluje już koło 15 zł, lecz dochodzi do 199 zł za butelkę.
Oczywiście, nie zapomniano o osobach, które nie chcą, jednorazowo, tyle wydać na wino. W ofercie znaleźć można też wina za 11,99 czy 29,99 zł.

Muszę przyznać, iż bez najmniejszych wątpliwości, duże brawa należą się dla ich marketingowców. Jak możemy przeczytać w specjalnej książeczce reklamującą najnowszą ofertę "Święta. Magiczny, szczególny czas, gdy życzymy sobie tego, co najlepsze. Więc podajemy to, co najlepsze! (...) Specjalnie dla Państwa, właśnie na te święta przygotowaliśmy kolekcję na świąteczny stół. Do stworzonych przez wybitnych kucharzy dań (Pascal Brodnicki, Karol Okrasa i (cukiernik) Paweł Małecki - przypomina DM) dobraliśmy wyborne wina (...)". Dodatkowo, tuż przed zaprezentowaniem najnowszej kolekcji win ruszyła również specjalnie przygotowana strona internetowa "Winnica Lidla", gdzie konsumenci, mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat win z przystępnych, krótkich filmików oraz artykułów.
Jakie są wina pochodzące z najnowszej kolekcji? Muszę przyznać, że całkiem niezłe. Króluje tu przede wszystkim Bordeaux (stanowi ok. 50% oferty). Skąd taki wybór? Ponoć zgodnie z przeprowadzonymi przez Lidla badaniami większość konsumentów najczęściej sięga właśnie po wina pochodzące z tego regionu Francji.

Co mogę polecić? Miłośnikom bąbelków z pewnością CREMANT D'ALSACE brut Grande Reserve (34,99 zł). To całkiem przyjemne, lekkie, wytrawne wino musujące. 
Z win białych najbardziej odpowiadało mi SCHOENENBOURG RIESLING 2012 (34,99 zł). Średnio ciężkie i dość wytrawne w smaku. Przyjemne wrażenie sprawiają wyczuwalne owocowe aromaty (gruszki, morele). Może ktoś skusi się do śledzia? ;)
Większość zaprezentowanych win czerwonych ocenić mogę jako całkiem niezłe. Nie zdarzyło się trafić na żadne, które nie byłoby pijalne. Mój wybór to jednak CHEATEAU MARTIN cuvee la paseille 2010 (49,99 zł). Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny. To dość ciężkie, wytrawne wino. Odznacza się bardzo intensywną barwą oraz ciekawymi aromatami czerwonych owoców i przypraw korzennych.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz