środa, 4 września 2013

Corte Antica Vino Rosso

Nazwa: Corte Antica Vino Rosso
Miejsce pochodzenia: Włochy
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Zawartość alkoholu: 10,5 %
Miejsce zakupu: Biedronka
Cena: ok. 40 zł
Ocena końcowa: 3,5/6 
Na samym początku chciałabym przytoczyć informację, którą na etykiecie zamieścił producent:   
"Delikatne wytrawne czerwone wino o rubinowym kolorze, subtelnym smaku i lekkim owocowym aromacie. Wyprodukowane z winorośli rosnących w słonecznych regionach Włoch. Idealnie komponuje się z pieczonym mięsem, serami i daniami z makaronu"
Muszę przyznać, że za każdym razem kiedy ją czytam, na mojej twarzy pojawia się lekki uśmiech. Trudnym zadaniem okazuje się znalezienie tego "subtelnego smaku", czy "lekkiego owocowego aromatu"...
Nie chcę jednakże przez to powiedzieć, że uważam, iż Corte Antica jest winem niezdatnym do picia bądź niesmacznym. O nie! Chodzi o to, że nie powinno się traktować je jako "subtelnego i aromatycznego wina przeznaczonego do  delektowania się nim w sobotni wieczór z partnerem" lecz jako "całkiem niezłego kompocika z procentami". (Taki jak przygotowywały nam babcie do obiadu, tylko, że w tym znajdują się dodatkowo %) :-)
Corte Antica nie jest zatem złym winem. Mogę polecić je np. kiedy staniemy przed potrzebą napojenia dużej ilość gości przy okazji grilla bądź większej imprezy. Wtedy Corte Antica sprawdzi się doskonale :)
Co ciekawe: z winem tym spotkałam się kiedyś w jednym z osiedlowych sklepów w Budapeszcie (i nie była to żadna węgierska "Biedronka"). Ten sam producent, to samo wino.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz