czwartek, 27 września 2012

La Mancha - Tempranillo

Nazwa: Mezquiriz
Szczep: Tempranillo
Miejsce pochodzenia: La Mancha, Hiszpania
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Zawartość alkoholu: 12,5 %
 Rocznik: 2010
 Miejsce zakupu: Lidl
cena: 9,90 zł
Ocena końcowa: 4/6

Postanowiłam wziąć pod lupę kilka win z polskich dyskontów. Na pierwszy ogień poszło hiszpańskie Tempranillo z Lidla.

Wino po otwarciu ma wyraźnie mocny aromat. Barwa dość intensywna. W smaku zdecydowane, dość cierpkie i stosunkowo ciężkie.
Wino pasuje raczej do posiłku, nie poleciłabym go do picia solo. Nadaje się do codziennej konsumpcji, raczej nie na specjalne okazje.
Generalnie, moje odczucia po degustacji są dość pozytywne. Wino co prawda nie powala, jednakże biorąc pod uwagę jego cenę, można sklasyfikować je jako całkiem niezłe.
 

2 komentarze :

  1. Rocznik 2013 jest faktycznie mocno owocowy. Po otwarciu pierwszy nos bardzo owocowy, czuję wiśnie, owoce bzu i jagody. Drugi nos już bardziej poziomkowy. Kwasowość jest zdecydowana, ale ten mocny owocowy smak daje radę ją załagodzić i w sumie wypada całkiem dobrze jak na wino za dychę. Niestety alkohol jest wyraźnie wyczuwalny i to psuje doznania. Sporo tanin. Dobrze podejdzie w gorące dni i do tłustych mięsnych potraw. Generalnie do serów nie polecam ale z gorgonzolą może się ciekawie połączyć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam. Pojawilo sie to wino w roczniku 2016. Kupiłem w Lidlu. O ile poprzednie były przyzwoite tak to najnowsze to po prostu dno. Czuć tylko budyń. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń