piątek, 25 października 2013

Chenin Blanc z serii Cimarosa

Nazwa: Cimarosa
Szczep: Chenin Blanc
Miejsce pochodzenia: RPA
Rodzaj: białe, wytrawne
Zawartość alkoholu: 12%
 Rocznik: 2011
Miejsce zakupu: Lidl
cena: 11,99 zł
Ocena końcowa: 4,5/6

Próbowałam już kilku win z tej kolekcji i jak jak na razie nie mogę napisać niczego stricte negatywnego na temat win pochodzących z tej serii.
Warto wspomnieć, iż Chenin Blanc to szczep cieszący się dużą popularnością w Republice Południowej Afryki. O jego popularności świadczy fakt, iż obsadzono nim ok. 19% ogólnej powierzchni upraw winorośli w tym kraju.
W przypadku Cimarosa Chenin Blanc, bardzo odpowiada mi jego zapach. Jest on świeży oraz delikatnie owocowy. W szczególności wyczuwane są owoce cytrusowe.
W smaku oceniam je jako delikatne, aromatyczne i lekkie. Alkohol jest niemal niewyczuwalny. Polecam w szczególności tym, którzy obawiają się wytrawnego posmaku w winach wytrawnych. Doskonałe do picia solo, do gotowania oraz jako dodatek do potraw.

1 komentarz :

  1. "W smaku oceniam je jako delikatne, aromatyczne i lekkie. Alkohol jest niemal niewyczuwalny. Polecam w szczególności tym, którzy obawiają się wytrawnego posmaku w winach wytrawnych. Doskonałe do picia solo, do gotowania oraz jako dodatek do potraw".
    Wg. mnie seria win Cimarosa jest słaba,słaba,słaba.Jest delikatne,ponieważ ciało bliskie zeru.Jeśli ktokolwiek obawia się wytrawności w winie wytrawnym,powinien kupić wino pół słodkie lub wręcz słodkie,ale na pewno powinien kupić"wino".Wina od Cimarosy są żartem w kierunku osób kupujących wina.Kupisz raz i..więcej nie wrócisz.Nadają się wyłącznie do gara.Poza tym,wielkim przegięciem ze strony Lidla jest fakt,że te same wina sprzedaje do 30% taniej w Niemczech,ale to stała przypadłość polskiego rynku.Nigdy nie poleciłbym zakupu win z tej kolekcji.

    OdpowiedzUsuń