środa, 22 października 2014

V Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi

Kolejna edycja "Ogólnopolskiego Salon Win i Alkoholi" za nami. Niezmiennie, odbył się on we wnętrzach warszawskiej Fortecy przy ul. Zakroczymskiej. Jak co roku, zaprezentowana została bardzo szeroka oferta zarówno wysokiej jakości:

  • win (61 producentów m.in. z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Nowego Świata)
  • burbonów (Buffalo Trace, Blanton’s), 
  • koniaków (Dupuy, Lheraud, Francois Voye),
  • whiskey (Nikka, Cu Chulainn, Kilchoman, BenRiach, Glendronach, Glenglassaugh ),
  • rumów (Barcelo),
  • wódek (Pawlina), 
  • likierów (Domaines de Provence i Molly’s, Komers, Zanin, Barcelo) 
  • absyntów(Domaines de Provence)
Warto zauważyć, że w tym roku sprzedaż alkoholi w promocyjnych cenach odbywać się będzie aż do 26 października. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z tej okazji i wzbogacenie swojego domowego "barku" o ciekawych trunków.W tym roku, prócz win, udało mi się spróbować także kilka pozycji z oferty alkoholi mocnych. Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie zaprezentowane likiery. Moim numerem 1 okazał się Ron Barcelo Cream. To pochodzący z Dominikany likier, który produkowany jest na bazie rumu. Odznacza się przyjemnymi aromatami kokosa, wanilii, mleka i migdałów. Poezja!

Co do win to dużym zaskoczeniem okazała się oferta z Kalifornii, która zaprezentował producent Silver Peak Napa County. Doskonały, moim zdaniem, okazał się flagowy dla USA Zinfandel (stosunkowo delikatny o owocowym-korzennym posmaku) oraz Cabernet Sauvignon (bogaty, złożony bukiet z posmakiem porzeczek i jeżyn)

Oczywiście, nie zawiedli mnie włoscy producenci win. Produkty z winnicy Bastianich miałam już okazję próbować na ubiegłorocznej degustacji. Moim faworytem jest niezmiennie Vespa Bianco (świetny kupaż 45% Chardonnay, 45% Sauvignon i10% Picolit) oraz Pinot Grigio (100% Pinot Grigio). Duża mineralność, bogata struktura oraz aromatyczność. To coś co cenię najbardziej w winach białych.

Ciekawą ofertę zaproponował również producent likierów i nalewek Zanin, który w swoim portfolio posiada likier, który w smaku jest niemal identyczny z kultowym aperolem. Przyjemnie doznania smakowe miałam również po kosztowaniu mieszanki słodkiej czekolady z ostrą papryczką (Pepperciocco Zanin). Polecam wszystkim otwartym na nietypowe smaki.

Ogólnopolskiego Salon Win i Alkoholi organizowany przez M&P jak co roku odniósł sukces. Brakuje w warszawie festiwali w czasie, których można spróbować tak szerokiej gamy rożnych alkoholi. Z niecierpliwością odliczam dni do kolejnej edycji tego wydarzenia.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz