wtorek, 30 lipca 2013

Jacob's Creek Shiraz

Nazwa: Jacob's Creek
Szczep: Shiraz
Miejsce pochodzenia: Australia

Rodzaj: czerwone, wytrawne
Zawartość alkoholu: 14,1 %
Rocznik: 2010
Miejsce zakupu: Tesco
Cena: 25 zł
Ocena końcowa: 5,5/6
 

Nie spodziewałam się, że wino sygnowane marką "Jacob's Creek" będę mogła ocenić jako wybitne. Tym bardziej, że szczepu Shiraz. Tutaj spotkała mnie jednak duża niespodzianka. Za całkiem przystępną cenę otrzymałam produkt, który znacznie różni się od win spotykanych w polskich dyskontach, mających jednak wszelkie walory win z najwyższej półki. Zatem do rzeczy:
Po pierwsze wygląd: kolor intensywny, klarowny. Nos bardzo przyjemny, wręcz delikatny. Alkohol niemal niewyczuwany. W ustach - prawdziwa rozkosz. Wino doskonale wyważone. Przyjemnie wyczuwalne nuty wanilii i jeżyn. Wino idealne do picia solo. Uważam jedna, że świetnie skomponowałoby się również z posiłkiem. Na pewno jeszcze nie raz do niego wrócę. 

Zaczynam naprawdę doceniać wina produkowany w tzw. Nowym Świecie. Wina australijskie, nowozelandzkie, kalifornijskie czy południowoafrykańskie potrafią zaskoczyć europejskiego konsumenta. Warto po nie sięgnąć. Szczególnie, że ich ceny potrafią być naprawdę przystępne.

2 komentarze :

  1. Nie wydaje mi się, że Reserva Barossa (na zdjęciu) jest po 25 zł. Jeśli tak, to proszę o namiary na dane Tesco, bo również w mojej ocenie wino jest na przyzwoitym poziomie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakupiłam je w warszawskim Tesco przy ul. Połczyńskiej. Była wówczas promocja na te wina. Nie wiem czy w tym momencie kosztuje ono tyle samo :)

    OdpowiedzUsuń