poniedziałek, 20 marca 2017

„Świąteczna kolekcja dobrych smaków w niskich cenach” Lidl


Kolejna, tym razem wiosenna i Wielkanocna, oferta Lidla promowana jest pod hasłem „Świąteczna kolekcja dobrych smaków w niskich cenach”. Degustacja win z powyższej oferty odbyła się 10 marca br. w restauracji Tamka 43 w Warszawie. Zaprezentowano na niej 6 win białych, 11 czerwonych oraz 4 wina słodkie ("do świątecznych wypieków"). Ich przedział cenowy wynosi 15-90 zł. Górna granica nie kojarzy nam się z winami dyskontowymi, ale Lidl przyzwyczaił nas już do tego, że w ich portfolio pojawiają się również wina z górnej półki cenowej. Większość zaprezentowanych etykiet pochodzi z Węgier. Ponadto, w ofercie pojawiły się dwa nowe wina z Francji i Chile oraz po jednym z Hiszpanii i Włoch.

 Najbardziej przypadł mi do gustu:
  • Z win białych:

Garamvári Balatonboglári Brut Optimum 2011 - bardzo smaczny Brut w cenie 39,99 zł. Troszkę za drogi jak na kieszeń przeciętnego Kowalskiego chcącego się schłodzić i orzeźwić w słoneczny wiosenny dzień.

  • Z win czerwonych:
Tamás Günzer Villányi Merlot Ördögárok 2012 – moim zdaniem najlepsze wino tej prezentacji – bardzo mocne - ma 15,5% alkoholu. Dostaniemy je za 39,99 zł.
Légli Kislaki Bormanufaktúra Balatonboglári Kislak 2011 – jak na Węgierskie wino cena zbyt wysoka – 54,90 zł. Dość smaczne, ale za zbyt drogie (skoro oferta promowania jest pod hasłem "niskie ceny")


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz